Чому хворіють діти: у Старокостянтинові обговорювали психосоматику дитячих хвороб

Дитячі хвороби тісно пов’язані з негативними емоціями та стресом. Малюки не можуть самотужки впоратися із душевним дискомфортом, вони не розумієть чому мають поганий настрій, відчувають себе пригніченими і, як наслідок, починають хворіти. Тему психосоматики дитячих захворювань обговорювали на тренінгу організованому працівниками благодійного фонду «Карітас» у Старокостянтинові 25 квітня. 

 

«Психосоматика має вплив на наше спілкування, стан здоров’я. Стрес в умовах війни не проходить безслідно для душі та тіла, тож дуже важливо чути і розуміти не лише власні душевні потреби, а й прагнення своїх дітей, від цього залежить їхнє здоров’я», – стверджує психологиня проєкту Юлія Городельська.

В умовах війни батьки повинні стати захистом для малюків. Часто причинами дитячої психсоматики є нестача уваги, несприятлива атмосфера в сім’ї, чи гіперопіка. З дитиною важливо розмовляти, цікавитися її життям, разом із малюком проживати тривожний досвід сьогодення. 

Зустрічі проводяться в рамках проєкту «Психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від війни в Україні». Проєкт діє за підтримки консорціуму JERU (організації Welthungerhilfe, Concern Worldwide і CESVI)