Командна робота: юрист, психолог, кризовий та кейс-менеджер працювали в одній із громад Хмельниччини

У Требухівцях Меджибізької громади проживає декілька десятків вимушено переміщених осіб, якими опікується наш фонд. Днями туди завітала команда проєкту «Соціально-консультативні центри і психологічне консультування ВПО та вразливого населення в Україні 2023-24». Юрист, психолог, кризовий консультант і кейс-менеджер вислухали чимало історій життя людей, які переїхали на Хмельниччину втікаючи від війни. Разом з історіями життя люди розповідали про свої болі та тривоги, про потреби та виклики, а також індивідуальні запити, які мають.

Кожен, хто прийшов на зустріч, мав свою історію життя і свої болі. Вони одночасно і різні, і однакові, адже усіх їх зі своїх домівок вигнала війна, але кожен вміє і проживає своє, унікальне життя і по-своєму долає труднощі“, – каже психолог проєкту Дмитро Баланюк, який провів короткотривале заняття із резильєнтності, пояснив фізіологію дії стресу на організм та навчив простих вправ, які допомагають опановувати себе в ситуації нервової напруги.

Юридичні питання допомагав вирішувати юрист проєкту Вадим Назарчук. Він пояснив тонкощі та деталі щодо питань соціальних виплат ВПО, відновлення документів,  трудових відносин, виїзду за кордон, оформлення та відновлення довідки про взяття на облік ВПО, паспорта та інших документів.

Це найпоширеніші проблеми, з якими стикаються вимушено переміщені особи. Але кожна ситуація вирішується по-різному. У когось немає однієї довідки, у когось не вистачає важливого підпису, або документу. Але вихід є завжди і ми налаштовуємо людей на те, що усі проблеми можна вирішити, це лише питання часу і професійності“, – каже Вадим Назарчук.

Кризовий консультант та кейс-менеджер провели оцінку потреб людей, зафіксували запити і пояснили, які можливості має БФ “Карітас-Хмельницький УГКЦ” щоб допомогти сім’ям. Частину потреб, як от у засобах першої необхідності, закрили відразу, адже приїхали у Требухівці не з порожніми руками.

Декілька сімей наш фонд взяв під соціальний супровід і максимально допомоагатиме усім, чого потребуватимуть сім’ї.

Уся допомога надається в рамках проєкту «Соціально-консультативні центри і психологічне консультування ВПО та вразливого населення в Україні 2023-24», який реалізовує БФ “Карітас-Хмельницький УГКЦ” за підтримки Карітасу України та Карітасу Німеччини.