Конфлікт-маленьке слово, а стільки різних думок, асоціацій і навіть емоцій здатне викликати. Про конфлікти у селах Шаровечка та Лісові Гринівці команда проєкту “Психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від війни в Україні” говорила з вимушено-переміщеними особами, які проживають у цих громадах. Треніги на теми «Безконфліктне спілкування» та «Як спілкуватися так, щоб вас чули й зрозуміли» провели в громаді 14 червня.
Психолог о.Анатолій Венгер каже, перша реакція на конфлікт може бути негативна і асоціюється з роздратування, образою, непорозумінням. А все тому що, не завжди виходить гідно вийти з конфліктної ситуації.
“Ефективна комунікація під час розв’язання конфліктів-колосальний ресурс, адже долаючи складні ситуації ми можемо: зрозуміти себе, зрозуміти бачення та інтереси іншої людини, виявити та побачити проблему, знайти несподіване й ефективне інноваційне рішення”, – каже соціальна психолог проєкту о.Анатолій Венгер.
Важко знайти людину,яка б тішилася б конфліктам. Справді, конфлікти, комунікація яка їх супроводжує можуть бути не бажаними. Людина у щоденному житті неодмінно намагається якомога швидше перегорнути цю сторінку, проігнорувати сподіваючись що «якось само вирішиться» І водночас історія людства свідчить, що саме конфлікти ставали благодатними рушіями розвитку. Саме тому ми розбираємо інструменти,які допоможуть у подоланні розбіжностей і пошуку спільного рішення.



