Розчулило до сліз: як безпечний простір став для дітей справді місцем спокою

Безпечні простори, або як їх ще називають Кімнати Карітасу працюють на Хмельниччині у шести локаціях вже понад рік. За цей час вони й справді стали для дітей місцем безпеки, спокою та відновлення. А психологи й пелагоги, які там працюють – рідними й близькими людьми, з ким можна поділитися найпотаємнішим.

Софійко, про що це? Про близьку і дорогу тобі людину, з якою безпечно?

-Так, – каже дитина. Потім підходить до мене, віддає половинку зробленого серця…

Так про одне із занять розповідає психологиня Тетяна Хамелюк. Вона працює в одному із шести безпечних просторів, що діють в рамках проєкту «Стійкість та розвиток».

Софійка переїхала з окупованого Херсону. Її батько залишився там і вона постійно за нього хвилюється. На одному із занять у безпечному просторі, психологиня запропонувала дітям уявити своє “Безпечне місце”.

«Я запропонувала дітям зліпити з повітряного пластиліну елемент уявного безпечного місця. Щось символічне, що б нагадувало їм про приємне, надавало сили», – пояснює Тетяна Хамелюк.

Софійка зліпила серце з двох половинок, сказала, це для двох важливих людей. Один шматочок віддала психологині…

«Мене це розчулило, до сліз. Для дітей і справді цей простір – безпечний! Завдяки таким моментам і ми віднаходимо безпечні місця всередині себе», – каже Тетяна і додає: кожна дитина – це окрема історія, особливі емоції та цілий всесвіт болі, тривог і разом з тим – можливостей. Саме для того, щоб пропрацювати біль, зменшити тривоги, показати можливості й працюють уже другий рік безпечні простори від Карітас Хмельницький УГКЦ.

Проєкт “Стійкість та розвиток” реалізовує БФ “Карітас Хмельницький УГКЦ” за підтримки МБФ Карітас України, фонду Renovabis та Caritas Austria.