Безпечний простір відкрили у Хмельницькій середній ЗОШ №22 І-ІІІ ступенів імені О.Ольжича. Це одна із шести шкіл в області, які беруть участь у проєкті «Стійкість та розвиток» і перша, у якій офіційно запрацював безпечний простір.
«Це знаково, що напередодні свят ми приймаємо такий щедрий дарунок завдяки «Карітасу» для нашого закладу. Ми дуже раді, що ми маємо можливість надавати допомогу і співпрацювати як з батьками, так і з дітками», — каже директорка школи Лариса Федорова і додає, що школі навчається 1 280 учнів із них 64 — із вимушено переміщених сімей.
Директор благодійного фонду “Карітас-Хмельницький УГКЦ” отець Іван Данкевич каже, в часі війни все проникле війною. Тому маємо надію, що цей безпечний простір буде одним з елементів віддаленості від реального світу.
«Ми скрізь зараз чуємо про війну, бомбардування, поранення і діти також цим живуть і переживають значно глибше ніж ми, це залишається в їхній пам’яті, серці й душі. Дякуємо за можливість створити такий куточок, щоб діти, приходячи сюди розвантажувалися, відпочивали, залишали свої болі та смути й виходили з радістю й посмішкою. Нехай Бог благословить ваші старання, працю і тут завжди нехай буде радість та дитячий сміх», — зазначив отець Іван Данкевич.
Робочу програму «Безпечний простір» розробили фахівці Києво-Могилянської академії на замовлення «Карітас України». В безпечних просторах передбачається індивідуальна та групова робота психологів і соціальних педагогів із дітьми, батьками та вчителями. Адже ціль проєкту «Стійкість та розвиток» — покращити добробут та здатність впоратися зі складними життєвими подіями, відновитися після труднощів чи стресу, навчитися підтримувати себе та інших у складних обставинах.
«Дякую Карітасу за те, що виявляєте надзвичайну активність саме тоді, коли дуже важко і дуже треба. Тому що коли добре, то такі речі може й не помітні. Але зараз Карітас допомагає і дорослим, і малим, і тим, хто в біді та тим, хто просто потребує уваги. Я вірю, що такі кімнати, де будуть працювати професійні психологи, педагоги, допоможуть дітям справитися з тими викликами, які з’являються в них і пов’язані з війною», — зазначив заступник міського голови Михайло Кривак.
У Хмельницькому такі безпечні простори працюватимуть у трьох школах і, як зазначають у міській раді, зацікавлені, щоб такі осередки з’явилися чи не у всіх навчальних закладах.
Проєкт «Стійкість та розвиток» (повна назва «Психосоціальна допомога дітям шкільного віку на території Одеської, Тернопільської, Хмельницької областей під час війни в Україні») розрахований на два роки та реалізовується у шести школах Хмельницької області.
Проєкт реалізовує «Карітас-Хмельницький УГКЦ» за підтримки Caritas Ukraine, Caritas Österreich та фонду Renovabis