Зібрати семеро діток до школи в чужому місті, після року окупації. Це випробування, яке мало кому під силу. Пані Ліда з чоловіком переїхали у Шепетівку з Херсонщини, після року в окупації. Жінка каже, зараз все треба одночасно – і облаштувати будинок, щоб діти мали де жити, і зібрати їх до школи, і щодня щось готувати їсти, адже всі ростуть!
«Ми переїхали в Шепетівки після того, як рік прожили в окупації, щодня чекали що ось-ось нас звільнять. Дуже шкода було залишати будинок, який ми довго будували. Але діти важливіші й ми вирішили їх рятувати. Бо сил жити під тиском, не було», — каже жінка.
Подружжя виховує 7 діток. Спочатку було двоє хлопчиків, згодом створили дитячий будинок сімейного типу і взяли під опіку ще п’ятьох діток. Цього року усі семеро — школярі.
«Поки жили в окупації — діти навчалися онлайн у школі. Зараз, коли ми переїхали в Шепетівку, хочемо, щоб діти ходили до школи, спілкувались з однолітками, знайшли друзів та будували життя, забули за цей жахливий період окупації», — каже пані Ліда.
Спочатку сім’я жила в гуртожитку, а згодом громада надала їм будинок. Зараз усі разом вони його облаштовують і кожна дитина мріє мати робоче місце для навчання. Діти кажуть, у Шепетівці їм подобається, тут є дитячий майданчик, багато сусідів, а головне — тихо, немає постійних вибухів та звуків ракет. Кажуть, нікуди вже їхати не хочуть.
Карітас Хмельницький УГКЦ взяв сім’ю під супровід. З ними працює кейс-менеджер, вже забезпечили продуктами, засобами гігієни, побутовими речами. З дітьми та дорослими працює психолог. Мама каже, почала посміхатися і тепер точно переконана — готова на все, аби дітям було добре.
В рамках акції «Шкільний портфелик» ми збираємо для дітей усе необхідне для школи. Шукаємо рюкзак та необхідне приладдя для: дівчинки 10 класу, двох хлопців 8 класу, дівчинки 7 класу, хлопчиків 5, 3 та 1 класу. Якщо ви маєте бажання і можливість допомогти — зателефонуйте нам 067 557 2128
Нагадуємо, акція “Шкільний портфелик” триває і ви можете долучитися до допомоги:
Набір для шкільного портфелика учня традиційно містить:
- 10 зошитів у клітинку;
- 10 зошитів у косу/ звичайну лінійку;
- пластилін, дошка та ніж для пластиліну;
- набори кольорового паперу та картону;
- ножиці, фарби акварельні, гуаш, пензлики, клей ПВА;
- прості та кольорові олівці, підстругачка для олівців;
- альбом для малювання;
- лінійка до 15 см дерев’яна;
- гумка для стирання;
- ручки синього кольору;
- пенал.
Зазвичай таку допомогу отримують діти з сімей зі складним матеріальним становищем; діти, що виховуються без матері або батька; діти батьків з інвалідністю; багатодітні родини, внутрішньо переміщені особи та діти з сімей, батьки, яких загинули на війні.