Наталія Мороз, жителька Снігурівки Миколаївської області, фітнес-тренерка з 12-річним досвідом роботи в цій сфері. Два роки тому вона відкрила з нуля фітнес-клуб у Чемерівцях і почала нове життя у прямому сенсі цього слова.
«Зараз я тут пропагую активний спосіб життя та фітнес серед місцевих мешканців, а ще два роки тому я одягала кросівки, навушники й бігала в лісі до виснаження, щоб хоч якось відволіктися і не зійти з розуму», — розповідає Наталя.
У переддень повномасштабного вторгнення Наталя саме планувала відкрити у Снігурівці школу раннього розвитку. Але в місто прийшли російські військові й вона в одну мить втратила все і ледь не втратила життя.
Наталя розповідає, що орендувала приміщення при в’їзді у Снігурівку. І саме її приміщення стало першою локацією, яку захопили російські окупанти.
«Звісно, всі нові меблі, всі витрачені зусилля, все життя, все там залишилося. Але зараз я розумію, що головне — ми цілі, живі, здорові. Адже після двох жахливих тижнів у підвалі з усією родиною, нам ледве вдалося виїхати просто в нікуди», — розповідає Наталя і додає, що на Хмельниччину потрапили випадково. Перші дні жили у незнайомих людей в сільській хатині, яка була мало пристосована до життя. Але руки не опускали, знайшли житло, мінімально його облаштували завдяки людям у селі.
Але весь час Наталю рятував спорт. Вона каже, це панацея від будь-яких труднощів, зневіри та депресії. У Чемеровецькій громаді Наталі допомогли з приміщенням і, трохи облаштувавши побут, жінка взялася за фітнес-зал. В один день погодили приміщення, розробила примітивну візитку і дорогою додому роздавала їх усім перехожим. Перше заняття була для восьми людей, а зараз, завдяки Наталі фітнесом займаються майже 130 жінок, підлітків та дітей. Фітнес-клуб Наталя облаштовувала теж поступово, але маленькими кроками йшла вперед, шукала можливості.
Так подала свою заявку на участь у проєкті Elіс, пройшла всі відбори, навчання, захистила бізнес-план і отримала 187 тисяч гривень на реалізацію своєї ідеї. За них придбала тренажер для силових навантажень, фітнес-батути, масажні ролики та інше необхідне обладнання.
«Цей проєкт був для мене новим досвідом, глибоким, дієвим. Я дякую всій команді Карітасу, що от вони таких як я мотивують не складати руки, а рухатися вперед. Адже я не лише сама відродилася як фенікс, але й мотивую майже 130 людей досягати успіхів у житті, а також створила вже одне робоче місце — взяла на роботу масажистку. Зупинятися на цьому точно не планую!» — каже Наталя і додає, що підтримка людей, які втратили все своє життя — це значно більше, аніж просто підтримка. Це і є повернення самого життя і дуже важливо, що є такі фонди та програми, які повертають до життя у буквальному сенсі.